koliberek blog

Za nami I Gala Kobiecych Inspiracji organizowana przez Strefę Kobiet. Było bardzo kobieco, profesjonalnie, biznesowo.

Ten post jest owocem pogadanki bardzo sympatycznej prelegentki Agaty Dutkowskiej - http://www.latajacaszkola.pl, która zainspirowała mnie do uruchomienia cyklicznych spotkań kobiet, które mogą się wymieniać swoimi doświadczeniami w prowadzeniu biznesu.

Tak więc ruszamy !!! :)

15 kwietna 2016 o godzinie 18.00 w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym odbędzie się  I Gala Kobiecych Inspiracji.
Będziemy tam w charakterze partnera - eksperta.

Świętujmy razem 10 urodziny MITRA!

Z dumą pragniemy Państwa poinformować, że w tym roku obchodzimy 10 rocznicę działalności Biura Rachunkowego MITRA.

Jednakże nasz rozwój jest możliwy przede wszystkim dzięki Państwu – naszym Klientom. Dziękujemy za zaufanie jakim obdarzyliście nas przez ostatnią dekadę, życzymy Wam i sobie dalszych lat owocnej współpracy!

 Na jakim druku rozliczyć dochody z innych źródeł osiągane w trakcie zawieszenia działalności gospodarczej ? PIT-37 czy PIT-36 ?

ilustracja przedstawia kilka sylwetek ludzi na kolorowym tle

Przygotowaliśmy dla Państwa skrót najważniejszych zmian w Kodeksie Pracy, wchodzących w życie 22.02.2016 r. Zapraszamy do lektury i dyskusji.

Czy można oddać lub przekazać działalność gospodarczą innej osobie fizycznej?

Nowe zasady limitowania wysokości odsetek zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów obowiązujące w podatku dochodowym osób prawnych.

Jeśli jesteś czynnym podatnikiem VAT, a chciałabyś to zmienić, sprawdź czy spełniasz warunki do ponownego skorzystania ze zwolnienia (art. 113 ust. 11 ustawy o VAT).

Członek Zarządu jednoosobowej spółki z o.o. będący jednocześnie jej właścicielem nie może być zatrudniony w tej spółce na umowę o pracę.

Taki stan prawny powodowałby że jedna osoba jest jednocześnie pracodawcą i pracownikiem – co samo siebie wyklucza. Konstrukcyjną cechą umowy o pracę jest podporządkowanie pracownika w procesie świadczenia pracy.

Przychodzi taki dzień w życiu człowieka że rodzi się w nim pragnienie posiadania własnej firmy. Pojawia się wizja pięknej i nieskalanej rzeczywistości. Potem jest już tylko lepiej ;-)

W mediach mówią że będzie łatwo, po europejsku i w jednym okienku a w rzeczywistości nie jest to takie proste. Chcecie wiedzieć jak założyć działalność gospodarczą osoby fizycznej oraz zrobić to szybko i skutecznie?

Prowadzimy księgowość firm w miastach: Pruszcz Gdański, Tczew, Starogard Gdański, Kartuzy, Kościerzyna, Wejherowo,Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) i okolice. Obsługa księgowa w pełnym zakresie, zapraszamy!